Tanečný odbor

V školskom roku 2020/2021 bude tanečný odbor pracovať v triedach prípravného štúdia a základného štúdia a to v 1., 2. a 3. a 4. ročníku. Prípravné štúdium1.ročník základného štúdia sa prezentujú spoločne pod názvom DFS Rovinka. Prípravné štúdium (PŠ) obsahuje 2 predmety – Hudobno-pohybovú výchovu a Tanečnú prípravu. V predmete HPV sa zameriavame na výsostne hravú a cielenú motiváciu na prípravu detí v predškolskom veku na ďalšie tanečné vzdelávanie. Obsahom štúdia predmetu môžeme pripraviť i žiakov hudobného odboru. Predmet obsahuje základné okruhy: 1. Pohybová príprava 2. Pohyb v priestore, 3. Pohybové hry so spevom.  V predmete Tanečná príprava sa zameriavame na realizáciu teoretických zručností a ich prevedenie do praktickej roviny. Pomocou jednoduchých tanečných krokov vytvárame tanečnú choreografiu zameranú na regionálne piesne a tance. Choreografia je zároveň záverečným hodnotením získaných zručností.

V triede 1. ročníka tanečného odboru sú obsiahnuté dva predmety. Tanečná príprava v základnej umeleckej škole je jediným povinným predmetom orientovaným na prípravu žiaka na elementárnymi prípravnými cvičeniami na nasledovné štúdium v ďalších tanečných technikách povinných predmetov ako sú klasický tanec, ľudový tanec, kreatívny tanec a džezový tanec. Predmet obsahuje rovnaké tematické okruhy ako hudobno-pohybová príprava, len s tým rozdielom, že na žiakov sú kladené vyššie nároky v čistote prevedenia a uvedomovania si jednotlivých technických a tanečných prvkov. Predmet Tanečná prax je obsahovo podobný ako predmet Tanečná príprava v PŠ. Rozdiel je v nárokoch na žiaka.

Záverečná choreografia je spoločná pre PŠ a 1.ročník.

Triednym učiteľom v PŠ a 1. ročníku TO je Mgr. Mária Petrasová

Vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu, TO nepracuje od októbra 2020. Veríme, že sa situácia zlepší a tanečníci znovu otvoria dvere tanečnej sály!