Úhrada školného

Príspevok na čiastočnú úhradu náklado na činnosti v ZUŠ

Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti v základnej umeleckej škole od šk. r. 2023/2024

Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti v základnej umeleckej školy

1. Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou v základnej umeleckej škole zriadenej mestom prispieva:

a) zákonný zástupca žiaka v prípravnom ročníku vo všetkých odboroch sumou 4,-- € za kalendárny mesiac

b) zákonný zástupca neplnoletého žiaka a študenta denného štúdia (do 26 rokov) za:

- hudobný odbor sumou 10,-- € za kalendárny mesiac

- skupinové odbory (LDO,VO, TO) 7,-- € za kalendárny mesiac

- dospelá (zárobkovo činná) osoba, ktorá je žiakom základnej umeleckej školy, vo všetkých odboroch sumou 30,- € za kalendárny mesiac.

2. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti v základnej umeleckej škole zákonný zástupca žiaka alebo dospelá osoba uhrádza v hotovosti priamo do pokladne školy alebo bezhotovostným prevodom na účet školy alebo poštovou poukážkou na daný školský polrok do 30. 9. a 28. 2. v príslušnom školskom roku.

3. Zriaďovateľ základnej umeleckej školy môže rozhodnúť o znížení alebo odpustení príspevku podľa ods. 5 zák. č. 245/2008 Z. z., ak plnoletý žiak alebo zákonný zástupca neplnoletého žiaka o to písomne požiada a predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzí a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.