Úspechy ZUŠ SSV v rokoch 2015 –2021

Šk. rok 2020/2021

Malé grafické formy Vrútky: Viktória Danielčáková, 2. miesto, II. kategória

Ríša Fantázie, Lučenec: Samuel Cisko, čestné uznanie, IV. Kategória

Przyroda v kolorach, Krakov, Poľsko: Sabína Gurovičová – 1. miesto Mária Soľusová – 2. miesto Emma Marhefková a Monika Holbusová – 3. miesto Čestné uznanie: Tatiana Papsonová, Krišpín Magyar, Alexandra Irhová,

Happy Degart, USA Lena Katarína Wasowicz, Jana Krišandová  - 1. miesto Simona Dudová, Martina Gvoždiaková – 2. miesto

Bohúňová paleta, Dolný Kubín: Veronika Marhefková – strieborné pásmo Martina Gvoždiaková – bronzové pásmo, Čestné uznanie: Tereza Kurňavová, Lena Katarína Wasowicz, Nikova Regecová, Zdenka Kromková

In my homeland, Bielorusko: Anna Výrosteková, Maxim Konkoľ – Laureate Diploma with medal, Tamara Brejčáková, Monika Holbusová, Tatiana Papsonová, Sofia Závacká – Diplom

Nature of dream, Slovinsko Tereza Kováčiková – bronz

Súťaž organizovaná Medzinárodným centrom sov v USA: Sabína Gurovičová – certifikát špeciálneho uznania

ASPUŠ – Akordeónovú súťažná prehliadka umeleckých škôl: Diana Grivalská – bronzové pásmo.

Šk. rok 2019/2020

Žiaci sa zúčastnili v tomto školskom roku týchto výtvarných súťaží: Petrohrad očami detí/ Lučenec, Ekoposter/Lučenec, Anjel Vianoc/ Poprad, Výtvarná súťaž Ludwiga Korkoša /Krakow, Art contest for children Nature of dreams/ Slovinsko, Malé grafické formy/ Vrútky, Návrh ceny detského diváka BAB/ Bratislava, Vesmír očami detí/ Prešov, Ríša fantázie Vodný svet/ Lučenec, Art Degallery/USA, Kao Enviromentálna medzinárodná výtvarná súťaž/Japonsko.

Získané ocenenia: Ekoposter/ Samuel Cisko a Emma Gurovičová 1.miesto,

Anjel Vianoc/ Lea Lachová čestné uznanie,

Vesmír očami detí/ krajské kolo: Sabína Gurovičová, Kristián Rušin, Ivan Grivalský, Viera Ľachová/postup na celoslovenské kolo, Vivien Kozubová/ ocenenie, celoslovenské kolo: Sabína Gurovičová

Výsledky  niektorých súťaži vzhľadom na situáciu ohľadom Covid- 19 ešte neboli vyhlásené a to: Art contest for children Nature of dreams/ Slovinsko, Malé grafické formy, Návrh ceny detského diváka BAB, Ríša fantázie Vodný svet, Art Degallery/USA, Kao Enviromentálna medzinárodná výtvarná súťaž/Japonsko.

Šk. rok 2018/2019

Hudobný odbor. Dňa 16.04.2019 sa v ZUŠ Ladislava Mednyánszkeho Sp. Belá  konal 8. ročník klavírnej prehliadky, kde získali naše klaviristky krásne umiestnenia. Alena Čarnogurská získala v III. Kategórii zlaté pásmo a diplom za mimoriadny umelecký prejav. Zlaté pásmo získali aj Nikola Čenščáková, Paula Compľová, Viktória Kostková a strieborné pásmo získali Aneta Švienta a Radoslava Veličková.

Lenka Kováčiková zvíťazila v okresnom kole Slávici z lavici dňa 12.4.2019 v Kežmarku a postúpila do krajského kola, kde získala 3. miesto.

Výtvarný odbor. Viktória Irhová získala mimoriadne čestné uznanie v medzinárodnej výtvarnej súťaži Petrohrad očami detí. V máji  2019 v Nitre  organizovala  ZUŠ Art Pegas súťaž Tajomstvo v obraze, kde získal Samuel Cisko mimoriadne čestné uznanie a Lea Lachová 3. miesto v grafike. Zo súťaže Bohúňová paleta, ktorá sa konala v máji 2019 v Dolnom Kubíne získali naši žiaci tieto umiestnenia: Alexandra Šromovská bronzové pásmo, Lea Lachová čestné uznanie a Viktória Danielčáková zlaté pásmo v kombinovanej technike.

Šk rok 2017/2018

V marci 2018 sa žiačky p. uč. Kostúrovej zúčastnili Klavírnej prehliadky v Spišskej Belej, kde Paula Compľová a Viktória Kostková obsadili bronzové pásmo a Radoslava Veličková strieborné pásmo.

Dňa 24. mája 2018 sa žiačky z triedy p. uč. Dávida Baku - Cyntia Ladislava Graindová, Ester Švienta, Sophia Eva Graindová a žiačky z triedy p. uč. L. Kosturovej - Paula Compľová, Viktória Kostková a Radoslava Veličková zúčastnili klavírnej súťaže Stropkovská klavírna jar 2018, kde obsadili bronzové pásmo.

Krásne úspechy dosiahli naše žiačky aj vo výtvarnom odbore:

Viktória Irhová a Saskia Howard získali 1. miesto, najlepšie ocenené práce a obe postup do celoslovenského kola v súťaži Vesmír očami detí. Z tejto súťaže dostala ocenenie aj z Tamara Brajčáková.

V súťaži Kostelničákov ornament získali v kategórii ZUŠ 1. miesto Tamara Strnadová a 2. miesto Viktor Kromka. Tamara Strnadová získala ešte 3. miesto v súťaži Klenotnica európskeho dedičstva.

Šk. rok 2016/2017

Žiaci tanečného odboru pod vedením Agnesy Dlhej sa 17. marca 2017 zúčastnili súťažnej prehliadky nefoklórneho tance vo Svite, kde sa umiestnili dvakrát na 3.mieste s choreografiou „A ja taká dzivočka“, „Dessert on the dance floor“  a jedenkrát na 2.mieste s choreografiou Inkognito.