Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

• Žiaci výtvarného odboru z triedy pani učiteľky Lucie Ovčarikovej nebudú mať tento týždeň vyučovanie z dôvodu OČR. Po Veľkonočných prázdninách by malo vyučovanie pokračovať. Ďakujeme za pochopenie.

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces v škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie
  • Divadlo GORCEK si odnieslo z 30teho ročníka Divadelnej Šuňavy okrem množstva zážitkov a cenných skúsenosti aj dva diplomy. Okresná súťaž neprofesionálneho divadla sa konala tradične v obci Šuňava počas dvoch dní 15.-16.3.2024. Žiaci literárno-dramatického odboru ZUŠ v Spišskej Starej Vsi reprezentovali svoju školu v dvoch kategóriách. Divadelná hra Kto je hlúpejší?, ktorá patrí do kategórie detské divadlo si od poroty odniesla Diplom s odporúčaním na postup na krajskú prehliadku. V tejto hre sa predstavili žiaci druhého ročníka prvej časti ZUŠ. V kategórii Divadlo mladých si priamy postup na krajskú prehliadku vybojovali najstaršie žiačky divadla Gorcek, ktoré v Šuňave odohrali detektívny príbeh od Agathy Christie- Pacientka. Všetkým účastníkom súťaže ako aj pani učiteľkám srdečne blahoželáme a prajeme im krásne úspechy v ďalších súťažiach.

• V januári 2024 sa uskutočnili otvorené hodiny výtvarného odboru, kde sa rodičia mohli oboznámiť s prácou vo výtvarnom odbore. Avšak koncepcia otvorených hodín nebola pasívnym pozorovaním ratolestí pri tvorbe, ale aktívnym zapojením aj samotných rodičov. Rodičia si vyhrnuli rukávy a tvorili spolu s deťmi. Takto si vyskúšali prácu s hrnčiarskou hlinou kde si vyrobili konkrétny výrobok pod vedením pani učiteľky. Všetky výrobky sa samozrejme vypália a oglazúrujú, aby potešili svojich tvorcov čo najdlhšie.

• Verejné koncerty v našej ZUŠ bývajú vždy peknou príležitosťou predviesť najlepšie výsledky vynaloženého umeleckého snaženia žiakov. Už tradične sme zorganizovali v nedeľu 10. 12. 2023 slávnostný Adventný koncert, tento rok v kultúrnom dome v Spišskej Starej Vsi. O nádhernú výzdobu a osvetlenie scény sa postarala naša výtvarníčka pani učiteľka Lucia Ovčariková a úroveň koncertu podstatne zvýšilo kvalitné ozvučenie, za ktoré veľmi pekne ďakujeme Igorovi Valkovskému, nášmu zvukárovi. Na pódiu odzneli nádherné vianočné melódie, aj diela skladateľov rôznych období, piesne, básne, komorné zoskupenia. Slávnostnú predvianočnú atmosféru umocnilo aj vystúpenie speváckeho zboru s hudobným doprovodom školskej kapely. Na príprave koncertu sa podieľali a svojím kúskom prispeli všetci pedagógovia ZUŠ.

• Na začiatku školského roka 2023/2024 prišla pre žiakov výtvarného odboru pekná motivácia formou ocenení z dvoch celoslovenských medzinárodných súťaží. Prvýkrát sme sa zúčastnili výtvarnej súťaže Bienále Juraja Kréna, ktorá mala voľnú tému s prepísanou grafickou technikou monotypia. Lenka Hrivková v tejto súťaži získala cenu primátora za svoju prácu ,,Sen o padajúcich hviezdach”. Po dlhšej prestávke sme sa zúčastnili aj prestížnej medzinárodnej slovenskej súťaže Bohúňova paleta kde sa Liliana Lachová umiestnila v striebornom pásme zo svojou monotypiou s folklórnym spracovaním portrétu a Viktória Danielčaková s prácou, ktorej motívom bol cirkus a taktiež prevedený v technike monotypia. Sme veľmi potešení, že sme pri našej premiére novej grafickej techniky vytvorili nielen pekné práce, ale sa nám podarilo získať aj ocenenia. Dievčatám gratulujeme a tešíme sa na ďalšie pekné výsledky od ostatných žiakov.